Вибираємо тканини для тканинних ролет
Здавалося б, немає нічого простішого, ніж вибрати тканинні ролети - вибір тканин великий. Однак правильно поєднувати дизайн та колір рулонної матерії з вашим інтер'єром не так просто. Але підібрати тканинну ролету можна, якщо дотримуватись кількох простих правил.
Якщо стіни у вашій кімнаті обклеєні однотонними шпалерами, добре виглядатимуть тканинні ролети зі строкатими тканинами, особливо якщо один із кольорів повторює тон меблів. Ще краще, якщо тканинні ролети та оббивка меблів — близьких кольорів.
Для кухні тканинні ролети потрібні особливі. Однобарвні тканини, особливо темні, в сусідстві з білими шафками додадуть кухні занадто строгий «кабінетний» вигляд. Виберіть легкий дизайн із квітами, листям або абстрактним легким малюнком.
Колір та візерунок тканинних ролет обов'язково повинні поєднуватися з декором кімнати. Не варто підбирати тканини для тканинних ролет зі схожим на ваші шпалери малюнком. Коричневий колір поєднується з відтінками кремового або бежевого, до бордового підходить білий і золотистий колір, а синій добре виглядає жовтим.Якщо вікна декоруються тканинами строкатих кольорів із ефектними візерунками, спробуйте приглушити дисонанс білим кольором звичайних штор. Він додасть світла і розсіє строкатість інших кольорів. Цей прийом давно відомий архітекторам та дизайнерам.
У невеликій кімнаті краще взагалі не вішати важкі штори. Вікно в малогабаритних приміщеннях не повинно впадати у вічі. Простір — зорово, звичайно, — кімнаті додадуть легкі напівпрозорі тканини. Такий варіант підходить і для кімнат з вікном на сонце.
Варіант для маленької кімнати з вікнами на сонячний бік: тканинні ролети з тканиною blackout та легкі штори з органзи або іншої тонкої матерії.
Щоб тканинні ролети не губилися в інтер'єрі, вони повинні бути світлішими, або темнішими за стіни. Також потрібно врахувати, що контрастні тканини з малюнком із поперечних смуг візуально розширюють стіни, а вертикальний малюнок робить кімнату вищою.Блакитні, сірі, фіолетові тони створюють відчуття прохолоди, а бежеві, теракотові, жовті – зігрівають. Тому, якщо потрібно «утеплити» північну кімнату, краще вибрати тканинні ролети теплих сонячних тонів, і навпаки – у сонячній кімнаті буде комфортніше зі шторами холодних відтінків.
У строгий класичний інтер'єр гармонійно впишуться важкі, щільні штори з класичним малюнком чи смугою. Любителям кантрі знадобляться легкі та прозорі фіранки з натуральних тканин.
У приміщенні, де вікна розташовані з північного боку, дизайнери радять використовувати світлі та теплі тони — золотисті, тепло-жовті, кремові, рожеві. Це сприяє атмосфері сонячності та тепла.
Приміщення, де вікна розташовані з південної або південно-західної сторін, сонце довго освітлює вікна, сильно нагріваючи кімнату, тому в таких випадках радять застосовувати кольори з холодної гами — блакитні, синьо-зелені або сірі.
Але в північних районах за будь-якої орієнтації вікон, дизайнери радять використовувати теплі відтінки тканин для тканинних ролет.
Можна вибирати колір штор, виходячи з того, коли сонце найбільше освітлює кімнату. Якщо сонце більше вранці — то штори доречніше вибрати із холодних відтінків, а якщо сонця в кімнаті більше ввечері — то із теплих.
<Фактура тканин для тканинних ролет дає такі ж можливості, як і їх колір. Її можна підбирати в поєднанні з чохлами для подушок, покривалами або в контраст до них.Щодо вибору між однотонними шторами та шторами з малюнком — варто враховувати, що однотонні тканини легше гармонують із навколишнім середовищем, їхні переваги — колір та фактура.Якщо ж ваш вибір припав на тканини з малюнком, слід враховувати, що в такому випадку вам потрібно буде підбирати не тільки колір і фактуру, але й тематику зображення, і масштаб малюнка (великі візерунки не дуже добре виглядають на маленьких вікнах). Але все це можна обіграти іншими предметами інтер'єру (орнамент килимів, оформлення меблів тощо), що зробить його цікавішим.
Якщо приміщення невелике - не рекомендується використовувати в його оформленні багато різних кольорів та фактур. Бажано вибрати головний колір, з яким гармоніюватимуть усі матеріали. Але деякі тканини все ж таки можуть водити в контраст з основним кольором, зробивши інтер'єр менш монотонним. Головне — знати міру. При оформленні приміщення необхідно, щоб вибрані кольори та відтінки гармонували один одним.
Нещодавно з'явилися модні рулонні штори Ден-Ніч. З асортиментом тканин для них можна ознайомитись на нашому сайті.